Satılık Köpekler

En iyi Kafkas Çoban Fiyatı

Stok kodu: Kafkas-Çoban-1241 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Yüzyıllar önce sürüleri, Kafkasya’dan dağlarla ve Karadeniz’le Hazar denizi arasındaki bölgelerde diğer insanlardan ve hayvanlardan koruyan ve en aşağı 600 yıllık bir geçmişe sahip bir ırktır. Kuzeydoğu Türkiye’de çok yüksek dağlarda veya aşağıda vadilerde sığır veya at çobanlığı yapan kıymetli bu köpek konsültasyon sonuçlarında resmi otoritelerce Türkiye’de Kars çoban Köpeği olarak adlandırılmıştır.

Çok güçlü ve yapılı bir vücuda sahip olan bu ırk maksimum 100 cm’ye kadar uzayabilmektedir. Ağırlıkları ise genel olarak 75 – 110 kg aralığındadır. Kars çoban köpekleri kahverengi, siyah veya gri olabilirler.

Çok iyi koruyucu özelliğe sahip ve uyumludur; düşmana karşı hırçındır, pençelerini rahatlıkla kullanabilir. Pençe vurma özelliği vardır, çene yapısı kuvvetlidir.

Akıllı, zeki, koruma içgüdüsü gelişmiştir. Soğuk ve çevre şartlarına karşı adaptasyonu kuvvetlidir. Eve (çiftliğe, vs.) ait her şey ve herkes, her ne pahasına olursa olsun koruma alanına dahildir (çocuklar, kediler, kuşlar, diğer köpekler, evin kendisi). Yine de tek başına ufak çocuklarla bırakılmamalıdır. Aile dışındakilere (misafir dahi olsalar) karşı temkinlidir ve dostça yaklaşmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.