Satılık Köpekler

En iyi Terrier Glen of Imaal Fiyatı

Stok kodu: Terrier-Glen-of-Imaal-1256 Kategoriler: Etiketler: ,

Açıklama

Glen of Imaal Terrier ( İrlandaca : Brocaire Uí Mháil ) teriyer kategorisindeki bir köpek cinsidir ve dört İrlandalı teriyer türünden biridir. Bazen İrlandalı Glen of Imaal Terrier veya Wicklow Terrier olarak adlandırılır ve türün adı genellikle meraklıları tarafından sadece Glen olarak kısaltılır.

Cins , İrlanda , County Wicklow’daki Glen of Imaal’dan kaynaklanır ve adını almıştır . İlk olarak 1934’te İrlanda Kulübesi Kulübü tarafından ve en son olarak 2004’te Amerikan Kulübesi Kulübü tarafından tanındı. Kanada Kulübesi Kulübü, çeşitli listede yıllar geçirdikten sonra, 2017’de Glens’i tamamen tanımak için oy kullandı; Tarım Kanada tarafından onay bekliyor.

Bildirildiğine göre, Glen’in tarihi , İrlanda’da bir isyanı bastırmak için Fransız ve Hessen paralı askerleri kiralayan Elizabeth I’in saltanatı sırasında başladı . Çatışmadan sonra, bu askerlerin çoğu Wicklow bölgesine yerleşti. Yerel teriyer stokuyla yetiştirdikleri alçak tazılarını yanlarında getirdiler ve sonunda Glen of Imaal Terrier olarak bilinen kendine özgü bir cins geliştirdiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.