Satılık Köpekler

En iyi Terrier White Fiyatı

Stok kodu: Terrier-White-1245 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Yaygın olarak Westie olarak bilinen West Highland White Terrier , biraz yumuşak beyaz bir astar ile kendine özgü beyaz sert bir ceketi olan İskoçya’dan bir köpek türüdür . Diğer İskoç teriyer türlerinden daha uzun bacakları olmasına rağmen orta boy bir teriyerdir. Köpeğin yüzünü dolduran ve ona yuvarlak bir görünüm veren beyaz bir çift kat kürkü vardır.

Cins zekidir, öğrenmesi hızlıdır ve çocuklarla arası iyi olabilir, ancak her zaman kaba kullanımlara tolerans göstermez. Westie aktif bir ırktır ve bir zamanlar kemirgenleri avlamak için kullanıldıkları için yüksek av sürüşü ile sosyaldir .

Modern cins, 20. yüzyıldan önce İskoçya’daki bir dizi beyaz teriyer yetiştirme programından gelmektedir. Cairn Terrier’in kuzeni olan Westie, çiftlikler gibi yerlerde küçük kemirgenleri avlamak için yetiştirildi. Edward Donald Malcolm, Poltalloch’un 16.

Diğer ilgili ırklar arasında George Campbell, 8. Argyll’in Roseneath Teriyeri Dükü ve Dr Americ Edwin Flaxman’ın Pittenweem Teriyerleri vardı. Bu küçük beyaz İskoç teriyeri cinsine modern adı ilk kez 1908’de verildi ve aynı zamanda büyük köpek kulübesi kulüpleri tarafından tanındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.